18 Mayıs 2020 Pazartesi İftar Menüsü

18 Mayıs 2020 Pazartesi İftar Menüsü 21 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazanın 25. gününe özel iftar menümüzde bugün başlangıcını yaptığımız çorbamız Tavuklu yalancı işkembe çorbası oldu. Tavuklu yalancı işkembe çorbası içerisinde işkembe bulunmayan ama işkembe çorbası kadar lezzetli olmasıyla dikkat çekiyor. Ana yemek olarak hepimizin evlerinde sıklıkla yaptığı kıymalı patates oturtma tarifimiz yer alıyor. Ve  yanında servis edeceğiniz lazanya ile. Lazanya italyan mutfağında sevilen ve hepimizin ünlü bir çizgi karakteri ile öğrendiği harika bir yemek. Yapımı ne kadar zor gibi görünsede aslında pratik bir tarif olması ile ön plana çıkmakta. Tatlı olarak seçimimizde bugün sizler için napolyon tatlısını tercih ettik. İsmine baktığmızda bol malzemeli masraflı bir tarif gibi görünse de aslında öyle değil. Napolyon tatlısını yaparken fazla bir malzemeye ihtiyaç duymayacaksınız. Ramazanın son günlerine yaklaşırken midenizi yormayacak harika bir sütlü tatlı olmasıyla ön plana çıkan napolyon tatlısına bayılacaksınız.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Tavuklu Yalancı İşkembe Çorbası Çorbalar

4 kişi

15 dk.

30 dk.

Tavuklu yalancı işkembe çorbası tarifi. Tavuklu yalancı işkembe çorbası nasıl yapılır? Tavuklu yalancı işkembe çorbası püf noktası nedir? Hastalandığımızda veya kendimizi hasta gibi hissettiğimizde bağışıklık sistemimiz zayıfladığında kendimizi çorbacıda buluruz bol sarımsaklı limonlu şifası bol olan bir çorba olan işk..
Tavuklu Yalancı İşkembe Çorbası Nasıl Yapılır?

Kıymalı Patates Oturtma Ana Yemek

4 kişi

20 dk.

40 dk.

Zengin ve fakir sofraların olmazsa olmazlarından patatesin kıyma ile muhteşem tariflerinden bir tanesi olan kıymalı patates oturtma tarifi. Bu güzel tarifi yapmanız sizin için hiç zor olmayacak. Kıymalı patates tarifi az zamanla lezzetli yemek yapabileceğiniz bir tarif. Yemeğinizin yanında et ürünü olmasından dolayı yo..
Kıymalı Patates Oturtma Nasıl Yapılır?

Lazanya Ana Yemek

4 kişi

25 dk.

35 dk.

Lazanya tarifi genellikle zor ve zahmetli bir tarif olarak bilinir. Ancak belirli ip uçlarına dikkat edildiğinde evinizde pratik ve lezzetli lazanya pişire bilmeniz mümkün olacaktır. İtiraf etmeliyiz ki hepimiz lazanyayı garfield sayesinde öğrendik. Kökeni İtalyan olup Türk mutfağında da severek yapılan bir tariftir la..
Lazanya Nasıl Yapılır?

Napolyon Tatlısı Tatlılar

6 kişi

25 dk.

30 dk.

Napolyon Tatlısı tarifi. Napolyon Tatlısı nasıl yapılır? Napolyon Tatlısı tarifinin püf noktaları neler? Napolyon Tatlısı tarifi için gereken malzemeler neler? Gördüğünüz bu pasta aslen Rusya, Ukrayna ve Doğu Avrupa’da ünlü olan, sevilen bir tariftir. Kat kat görünümü ve lezzeti ile evlere şenlik getirecek bir tarif. İ..
Napolyon Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?