1 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

1 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

1 Mayıs 2020 - 15:49

Zuhal Topal'la Sofrada programında bugün 27Nisan- 1 Mayıs Haftasının final günü. Geçirdiğimiz hafta boyunca dört yarışmacı yemeklerini yaptı ve kayınvalidelerin oylamalarına sundu. Sunulan oylamalar sonrası dört yarışmacı içerisinde üç tanesi alınan düşük puanlar sonucunda elenmiş oldular. Birincilik konusunda son yarışmacının kaldığı bugünden sonra yarışmanın kazanan ismi belli olacak. Kayınvalidelerin ilk günden düşük puanları dağıtmasından sonra son güne kalan yarışmacılar genelde kendilerini şanslı hissediyor. Yarışma formatı gereği kayınvalideler 3 ile 10 puan aralığında puanlama yapabiliyorlar. Kullandıkları puanları birdaha kullanamayan kaynvalideler düşük puanları ilk günlerde kullanmalarından sonra son günlere kalan gelinler daha şanslı konuma ulaşır. Kayınvalidelerin kullanabilecekleri puanlar ise şu şekilde;

Gülsüm:7,8,9,10

Gülden:4,5,8,9,10

Emine:5,6,7,9,10

Saadet:3,7,8,9,10

Aysel:6,7,8,9,10

Yarışmada kayınvalidelerin kullanabilecekleri kalan puanları bu şekilde sıralanırken final günü yarışmacısının kayınvalidelerden alacağı minimum puan 18 puan olacak. Bugünün yarışmacısı Şeyma hanımın kayınvaldesi Gülsüm hanım son gün yarışmacısı olduğu için bütün düşük puanlarını kullanmış görünüyor. Yarışmanın bu hafta en adaletli kayınvalidesi 3. gün yarışan Emine hanım oldu. Emine hanımın 2. gün yarışmacısına verdiği 8 puan diğer kayınvalideler tarafından eleştiri konusu olurken, Emine hanım kendisini 'Beğendiğim yemeğe hak ettiği puanı veriyorum' diyerek savundu. Güncel puan durumuna göre elenmiş durumda oln Emine hanım bu haftaki en adaletli kayınvalide olarak öne çıkmakta. Yarışmanın en çok tartılışılan konusu ile 2. gün yarışmacısı Zuhal hanım aldığı düşük puanlardan sonra diğer kayınvalidelere 'Annemin düşük puanları duruyor, görürsünüz' demesi oldu. Alınan düşük puanlara rağmen güncel duruma göre şuanda birinci olan yarışmacının akıbeti final gecesinde belli oluyor. Yarışmada düşük puanlarının hepsini çıkaran ve artık oy vermenin bittiği, oy almanın başladığı günün yarışmacısı Gülsüm hanım izlediği taktik ile hiç yüksek puan vermeyerek birinci olmayı hedefliyor.

İşte geçirdiğimiz hafta boyunca yarışan yarışmacılar ve puan durumlarının listesi;

 

1.Gün yarışmacısı-Kübra Sağızlı ve Aysel Sağızlı

Kübra hanım 24 yaşında ve 7 aylık evli. Sivaslı olan yarışmacı ev hanımı. Kayınvalide Aysel hanım 47 yaşında ve Sinoplu. Glutensiz ürünler üzerine çalışmalar yapmış olan kayınvalide buna uygun bir menü hazırlayacağını belirtiyor. Gelin kayınvalide çok iyi anlaştığı görülürke, kayınvalide Aysel hanım adeta gelinini büyük kızı gibi görüyor. Aysel hanımın kendisine çok karıştığını söyleyen gelin Kübra hanım kayınvalidesini çok seviyor. Alışveriş konusuna çok karışıldığını söyleyen Kübra hanım titiz ve oldukça kıskanç birisi. Sadece eşini değil kayınvalidesini bile paylaşamayan Kübra hanım kıskançlıkta zirve yapmış durumda.Unutkan bir yapısının olduğunu espirli bir dille anlatan yarışmacı aldığı kıyafetlerin benzerinin alınması sonucu kayınvalide tarafından komik bir şekilde uyarıldığını belirtiyor. Eşinin bayan olmayan bir ortamda çalıştığını belirten yarışmacı en ufak bir saç teline bile şüpheli bakıyor. Eşiyle beraber telefonlarının şifrelerini bilen yarışmacı her şeyden haberdar olduğunu belirtiyor. Oğluna çok güvenen kayınvalide Aysel hanım oğlunun kuzu gibi olduğunu ve gelininin boşa kuruntu yaptığını belirtiyor.

Kayınvalidelerden aldığı puan :19

Zuhal Topal'dan Aldığı Puan    :6

Toplam Puan                            :25

2.Gün yarışmacısı-Zuhal Akçelik ve Gülden Polurlu

Zuhal hanım 33 yaşında 13 yıllık evli ve 2 çocuk annesi. Göçme asıllı Bursalı gelin Zuhal hanım elinin lezzetine oldukça güveniyor. Kayınvalide Gülden hanım gezmeyi aşırı düzeyde seviyor ve farklı damak tatlarına bayılıyor. Menüleriyle fark yaratacak ikili şimdiden büyük ödülü sahiplenmiş görünüyor.

 

Kayınvalidelerden aldığı puan :21

Zuhal Topal'dan Aldığı Puan    :8

Toplam Puan                             :29

 

3.Gün yarışmacısı-Cemile Kırma ve Emine Kırma

Cemile hanım 36 yaşında 17 senelik evli ve dört çocuk annesi. Cemile hanım maharetiyle kendisine güveniyor. Hataylı olan yarışmacı menüsünde yöresel yemeklerinden tercih edeceğe benziyor. Emine hanım oturduğu bölgede çok tanınan birisi. Bağcılarda oturran Emine hanım bulunduğu bölgenin muhtarı gibi. Hatay sofrasına çok güvenen Emine hanım büyük ödül için çok iddialı.

 

Kayınvalidelerden aldığı puan :21

Zuhal Topal'dan Aldığı Puan    :7

Toplam Puan                            :28

 

4.Gün yarışmacısı-Gökçe Kurtulmuş ve Saadet Kurtulmuş

Gökçe hanım 24 yaşında ve 3 aylık evli. Taze gelin oln yarışmacı, yarışmada çiçeği burnunda bir gelin. Dişli bir gelin olan yarışmacı kimsenin sözünü dinlemiyor. Kayınvalide Saadet hanım Makedonya göçmeni, damağı hassas gözleri duyarlı olan kayınvalide el lezzetlerine güveniyor ve büyük ödül için çok iddialı.

Kayınvalidelerden aldığı puan :15

Zuhal Topal'dan Aldığı Puan    :6

Toplam Puan                            :21

5.Gün yarışmacısı-Şeyma Esen ve Gülsüm Esen

Şeyma hanım 25 yaşında ve 6 aylık evli.  Kararlılığı ve inatçılığı ile ön plana çıkan yarışmacı aynı zamanda çok hırslı. Kayınvalide Gülsüm hanım ise Antalyalı. Mutfakta iyi bir aşçı olduğunu belirten kayınvalide Gülsüm hanım, sofradada iyi bir gurme olduğunu söylüyor. Lezzetli yemeklerle hak edene hak ettiği puanı vereceğini belirten kayınvalide Gülsüm hanım büyük ödülde çok iddialı.

Zuhal Topal'la Sofrada Haftanın Birincisi Kim?

Haftanın 5. olan yarışmacısı aldığı 21 puan ile Gökçe hanım oldu.

Haftanın 4. olan yarışmacısı aldığı 25 puan ile Kübra hanım oldu.

Haftanın 3. ve 2. olan yarışmacısı aldığı 28 puan ile Cemile ve Şeyma hanım oldu.

Haftanın birinci olan yarışmacısı aldığı 29 puan ile Zuhal hanım oldu.

 

 

Bu içerik 428 kez görüntülendi.

haftanın kazananı
Zuhal Topal
Zuhal Topal'la Sofrada Haftanın Kazananı
Sofrada Bu Hafta Kim Kazandı?
Zuhal Topal'la Sofrada Birinci Kim?
1 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada birincisi

Dikkatinizi Çekebilir

Survivor 110. Bölüm Özeti-111.Bölüm Fragmanı

Survivor Çeyrek finale doğru hızla ilerlerken dokunulmazlık oyunları yarışmacıların kaderini değiştiriyor. Haftanın her günü yayınlanan Survivor milyonlar tarafından seyrediliyor. Yavaş yavaş finale ilerlerken yarışmacılar iyice stres ve heyecan içindeler. Dün akşam ki konseyde adaya veda eden isim ..
Devamı >>

02 Mart Zuhal Topal'la Sofrada

      1.Gün Yarışmacıları-Didem Katar Ve Zekiye Katar Didem Katar 32 yaşında iki yıllık evli. 2çocuk annesi olan didem hanım heyecanlı ve kıskanç olmasıyla dikkat çeker iken dezavantajı dalgınlığıyla ön plana çıkıyor. Kayınvalide Zekiye Hanım ise tam bir titizlik ve düzen takıntılı olması ile ..
Devamı >>

9-13 Aralık Seda Sayan İle Yemekteyiz

Seda Sayan'ın sunuculuğunu yaptığı TV 8 de yayınlanan  yemekteyiz programında bu hafta birbirinden renkli yarışmacılar yarışmakta. Bu haftanın yarışmacıları kendilerinden çok emin hepsi büyük ödülün sahibi olmak için canla başta yarışacaklar. Birbirinden iddialı olan yarışmacılar için bu hafta nasıl..
Devamı >>

27-31 Ocak Seda Sayan İle Yemekteyiz

Acun Ilıcalı'ya ait olan TV8 kanalında yayınlanan ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Seda Sayan ile Yemekteyiz programı hız kesmeden devam ediyor. Birçok yarışmacıyı ağırlayan program oldukça çekişmeli geçerken aynı zamanda farklı tatları da izleyiciyle buluşturuyor. Programın sunuculuğunu S..
Devamı >>

28 Kasım Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'ın sunduğu Zuhal Topalla Sofrada programının 4. gün yarışmacısı Ümit Doğramacı ve kayınvalidesi Kerime Doğramacı kimdir? Ümit Doğramacı 28 yaşında 7 yıllık evli ve iki çocuk annesi planlı, sistemli ve yetenekli olması ile ön plana çıktığını düşünüyor. Kayınvalide  Kerime Doğramacı iste a..
Devamı >>

15 Mayıs Arda'nın Mutfağı-Günün Menüsü

Ramazanın 22. gününde artık bayrama çok az bir gün kalmış durumda. Ramazan ayı boyunca bizlere verdiği enfes tarifler ile seyircinin gönlünde taht kuran Arda Türkmen 45. Ardanın Ramazan Mutfağı ile ekranlarda olacaK. Saat 13:00' da Kanal D ekranlarında olacak program bu haftaki son iki yayınını yapı..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?