11 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

11 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada programında haftanın birinci günü. Program boyunca birinci gün yarışmacıları yarışmaya dezavantaj ile başlıyorlar. İlk günden düşük puan çıkaran kayınvalidelerin acizliğine uğrayan yarışmacılar,son günlere düşük puan kalmaması sebebiyle yarışmaya erken veda ediyor. Zuhal Topal'ın bir çok uyarısına rağmen düşük puanları erkenden çıkaran kayınvalideler gelinlerin sinirlenmesine sebep olurken bütün hafta boyunca puan tartışmaları sürüyor. Geçtiğimiz haftanın birinci gün yarışmacısının yaşadığı talihsizlik  olay olurken bakalım bu hafta bizleri neler bekliyor? Programın 401. bölüm fragmanının yayınlanması sonrası yine bizleri hareketli dakikaların beklediği görülüyor. Fragman içerisinde bugünkü yarışmacının ağladığı programda her hafta muhakkak bir gelin gözyaşlarına boğuluyor. Büyük ödül için zorlu mücadelelerin verildiği yarışma programında haftanın birinci gününün yarışmacısını tanıyalım.


Ayşegül Rüzgar ve Figen Rüzgar


Ayşegül hanım 26 yaşında ve 4,5 yıllık evli. Bir çocuk sahibi olan Ayşegül hanım Karadenizli. Kaynvalide Figen hanım ise Muşlu. Eşinin annesinin yemeklerini sevdiğini söyleyen Ayşegül hanım kendi yemeklerinede güveniyor. Eşininde kendisine güvendiğini söyleyen yarışmacı bu sebepten yarışmaya katıldığını belirtiyor. Dobra bir kayınvalideye sahip olduğunu söyleyen Ayşegül hanım ihityacı olduğu için yarışmaya katılmış. Kayınvalide Figen hanım acı biber hastası. Sofrada olmasada isteyeceğini söyleyen Figen hanım eleştirilerini eksik etmeyeceğini hakkını savunacağını söylüyor. Eşiyle beraber çalışırken birlikteliklerinin başladığını söyleyen gelinin hanım eşinin kendisine hoşlandığına dair imalarda bulunduğunu sonrasında birliktelik yoluna gittiklerini belirtiyor. Sözleneceği gün evlenme teklifi alan yarışmacının evlilik süreci bi hayli hızlı ilerlemiş.

Yarışmacının eşi askerde iken söz yüzüklerinin atılması kayınvalide Figen hanım tarafından hoş karşılanmamakla beraber barışma sonucu tekrar kız isteme merasimi düzenlenerek çiftin mutluluğu sağlanmış. Çok hareketli bir evlilik süreci geçiren Ayşegül hanım bir kız çocuğu sahibi. Eşi, kayınvalidesi ve erkek kardeşiyle beraber yaşayan Ayşegül hanım birlikte yaşamanın zorluklarının olduğunu ama eşiyle herkesin anlaştığını söylüyor. Kayınvalide Figen hanım 6 kız ve 4 erkek kardeş olduğunu toplam 10 kardeşlik kalabalık bir aile olduğunu söylüyor. Bütün kardeşleri ile çok iyi anlaştığını söyleyen Figen hanım hepsini çok seviyor.

 

MENÜSÜ;

Çorba: Kremalı Mantar Çorba

Ara sıcak: Sodalı Peynirli Börek, Yaprak Sarma

Ana yemek: Beyti Kebabı

Pilav: Meyhane Pilavı

Salata: Makarna Salatası,Çoban Salata

Tatlı: Midye Baklava

Yarışmacı Ayşegül hanım menüsünü eksiksiz bir şekilde kaynvalidelere sundu.Ucu ucuna yetişen gelin hanım üzerine değiştiremeden misafirlerini karşıladı. Kayınvalidelerin gözünden kaçmayan kıyafeti puanlama konusunda değerlendirmeye alınacak gibi görünüyor. Gelinin yavaşlığı çok eleştirirken gelinin yemeğininin sunumundaki lavaş çok eleştirildi. İlk defa lavaş açtığını söyleyen gelin hanıma Zuhal Topal önceden çalışması gerektiğini söyledi. Kayınvalideler gelinin salatayı unutması üzerine tepki göstererek ana yemekten sonra salata getirmemesini istediler.  Kayınvalide Şengül hanım yapılan yemeklere puan vermemek için sürekli olumsuz eleştiri yaparken Figen hanımın tepkisini topladı. Gelin hanımın yarışmada yavaşlığı üzerine kayınvalidesi Figen hanımında kalkıp kayınvalidelere hizmet etmeye başlaması puan vermemek için bahane arayan kayınvalidelerin ekmeğine yağ sürmüş oldu. Yarışmada bugün en göze batan detay Şengül hanımın hiçbir yemeği beğenmemesi oldu.  her hafta bir kayınvalidenin böyle bir tavır takındığı yarışmada bu hafta gelinlere kök söktürecek kayınvalide Şengül hanım gibi duruyor.

 

PUANLAR:

Şengün             :3

Aysel                :3

Nezahat            :4

Gülseren           :5

Zuhal Topal      :5

Toplam              :20

Yarışmada kayınvalideler yemek sırasında yemekleri beğendiklerini söylemelerine rağmen puanlama aşamasına gelindiğinde yemekler için düşük puanlar veriyorlar . Bugünkü puanlamada düşük puanlar ve olumsuz eleştiriler karşısında yarışmacı gelin Ayşegül hanım gözyaşlarını tutamadı. Yapılan oylamada yarışmacı Ayşegül hanım toplamda 20 puan alarak final gününü beklemeye başladı.

 

Yarışmacı Ayşegül Hanımın Puanlama Anları

 

 

 

Ayşegül Rüzgar menüsü
Ayşegül Rüzgar
Ayşegül Rüzgar kaç puan aldı?
yemek tarifleri
Zuhal Topalla Sofrada
foks tv
Zuhal Topal'la Sofrada 401. bölüm izle
11 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada
fox tv İzle
fox tv canlı
zuhal topal canlı
Zuhal Topalla Sofrad
11 Mayıs 2020 15:23:35 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

13 Haziran haftası Zuhal Topal'la Yemekteyiz Esma kimdir? Esma Ateş Nereli ve kaç yaşında?

13 Haziran 2022 13:33:35

Ekranların sevilen yemek yarışması Zuhal Topal'la Yemekteyiz bu hafta da dolu dizgin geliyor. Birbirinden iddialı yarışmacıları ile bu hafta da adında..
Tamamını Oku >>

Damağınız şenlenecek mideniz bayram edecek. Tam kıvamında sütlaç tarifi. Yok böyle tarif!

27 Mayıs 2022 14:46:06

Tam kıvamında sütlaç tarifi ile evinizde lezzetli ve muhteşem bir sütlaç yapmaya hazır mısınız? Bu içeriğimizde tam tarif ve ölçüler ile lezzeli sütla..
Tamamını Oku >>

Sağlıklı Atıştırmalık Meyve Bar Vitamin-Meyve Bar

27 Mayıs 2022 11:31:07

Sağlıklı atıştırmalık seçimlerinde tercih edilen vitamin meyve barları vitamin içeriğinin yanı sıra lezzetli bir tercihtir. Vegan ya da vejetaryen bes..
Tamamını Oku >>