11 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

11 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

11 Mayıs 2020 - 16:23

Zuhal Topal'la Sofrada programında haftanın birinci günü. Program boyunca birinci gün yarışmacıları yarışmaya dezavantaj ile başlıyorlar. İlk günden düşük puan çıkaran kayınvalidelerin acizliğine uğrayan yarışmacılar,son günlere düşük puan kalmaması sebebiyle yarışmaya erken veda ediyor. Zuhal Topal'ın bir çok uyarısına rağmen düşük puanları erkenden çıkaran kayınvalideler gelinlerin sinirlenmesine sebep olurken bütün hafta boyunca puan tartışmaları sürüyor. Geçtiğimiz haftanın birinci gün yarışmacısının yaşadığı talihsizlik  olay olurken bakalım bu hafta bizleri neler bekliyor? Programın 401. bölüm fragmanının yayınlanması sonrası yine bizleri hareketli dakikaların beklediği görülüyor. Fragman içerisinde bugünkü yarışmacının ağladığı programda her hafta muhakkak bir gelin gözyaşlarına boğuluyor. Büyük ödül için zorlu mücadelelerin verildiği yarışma programında haftanın birinci gününün yarışmacısını tanıyalım.


Ayşegül Rüzgar ve Figen Rüzgar


Ayşegül hanım 26 yaşında ve 4,5 yıllık evli. Bir çocuk sahibi olan Ayşegül hanım Karadenizli. Kaynvalide Figen hanım ise Muşlu. Eşinin annesinin yemeklerini sevdiğini söyleyen Ayşegül hanım kendi yemeklerinede güveniyor. Eşininde kendisine güvendiğini söyleyen yarışmacı bu sebepten yarışmaya katıldığını belirtiyor. Dobra bir kayınvalideye sahip olduğunu söyleyen Ayşegül hanım ihityacı olduğu için yarışmaya katılmış. Kayınvalide Figen hanım acı biber hastası. Sofrada olmasada isteyeceğini söyleyen Figen hanım eleştirilerini eksik etmeyeceğini hakkını savunacağını söylüyor. Eşiyle beraber çalışırken birlikteliklerinin başladığını söyleyen gelinin hanım eşinin kendisine hoşlandığına dair imalarda bulunduğunu sonrasında birliktelik yoluna gittiklerini belirtiyor. Sözleneceği gün evlenme teklifi alan yarışmacının evlilik süreci bi hayli hızlı ilerlemiş.

Yarışmacının eşi askerde iken söz yüzüklerinin atılması kayınvalide Figen hanım tarafından hoş karşılanmamakla beraber barışma sonucu tekrar kız isteme merasimi düzenlenerek çiftin mutluluğu sağlanmış. Çok hareketli bir evlilik süreci geçiren Ayşegül hanım bir kız çocuğu sahibi. Eşi, kayınvalidesi ve erkek kardeşiyle beraber yaşayan Ayşegül hanım birlikte yaşamanın zorluklarının olduğunu ama eşiyle herkesin anlaştığını söylüyor. Kayınvalide Figen hanım 6 kız ve 4 erkek kardeş olduğunu toplam 10 kardeşlik kalabalık bir aile olduğunu söylüyor. Bütün kardeşleri ile çok iyi anlaştığını söyleyen Figen hanım hepsini çok seviyor.

 

MENÜSÜ;

Çorba: Kremalı Mantar Çorba

Ara sıcak: Sodalı Peynirli Börek, Yaprak Sarma

Ana yemek: Beyti Kebabı

Pilav: Meyhane Pilavı

Salata: Makarna Salatası,Çoban Salata

Tatlı: Midye Baklava

Yarışmacı Ayşegül hanım menüsünü eksiksiz bir şekilde kaynvalidelere sundu.Ucu ucuna yetişen gelin hanım üzerine değiştiremeden misafirlerini karşıladı. Kayınvalidelerin gözünden kaçmayan kıyafeti puanlama konusunda değerlendirmeye alınacak gibi görünüyor. Gelinin yavaşlığı çok eleştirirken gelinin yemeğininin sunumundaki lavaş çok eleştirildi. İlk defa lavaş açtığını söyleyen gelin hanıma Zuhal Topal önceden çalışması gerektiğini söyledi. Kayınvalideler gelinin salatayı unutması üzerine tepki göstererek ana yemekten sonra salata getirmemesini istediler.  Kayınvalide Şengül hanım yapılan yemeklere puan vermemek için sürekli olumsuz eleştiri yaparken Figen hanımın tepkisini topladı. Gelin hanımın yarışmada yavaşlığı üzerine kayınvalidesi Figen hanımında kalkıp kayınvalidelere hizmet etmeye başlaması puan vermemek için bahane arayan kayınvalidelerin ekmeğine yağ sürmüş oldu. Yarışmada bugün en göze batan detay Şengül hanımın hiçbir yemeği beğenmemesi oldu.  her hafta bir kayınvalidenin böyle bir tavır takındığı yarışmada bu hafta gelinlere kök söktürecek kayınvalide Şengül hanım gibi duruyor.

 

PUANLAR:

Şengün             :3

Aysel                :3

Nezahat            :4

Gülseren           :5

Zuhal Topal      :5

Toplam              :20

Yarışmada kayınvalideler yemek sırasında yemekleri beğendiklerini söylemelerine rağmen puanlama aşamasına gelindiğinde yemekler için düşük puanlar veriyorlar . Bugünkü puanlamada düşük puanlar ve olumsuz eleştiriler karşısında yarışmacı gelin Ayşegül hanım gözyaşlarını tutamadı. Yapılan oylamada yarışmacı Ayşegül hanım toplamda 20 puan alarak final gününü beklemeye başladı.

 

Yarışmacı Ayşegül Hanımın Puanlama Anları

 

 

 

Bu içerik 929 kez görüntülendi.

Ayşegül Rüzgar menüsü
Ayşegül Rüzgar
Ayşegül Rüzgar kaç puan aldı?
yemek tarifleri
Zuhal Topalla Sofrada
foks tv
Zuhal Topal'la Sofrada 401. bölüm izle
11 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada
fox tv İzle
fox tv canlı
zuhal topal canlı
Zuhal Topalla Sofrad

Dikkatinizi Çekebilir

28 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada programında haftanın 4. günü ekranlarda olacak. Kıbrıs özel yayınının yapıldığı şu sıralarda sık sık Kıbrıs'a özgü lezzetler göreceğimiz program saat 16:00'da Fox Tv ekranlarında yerini alıyor. Çekişmeli tartışmaların yaşandığı programda 4. gün yarışmasının fragmanı yayınlandı..
Devamı >>

Masterchef Türkiye 65. Bölüm

Masterchef Türkiye'de Eleme Potasına Giden İsim Kim? Masterchef Son Bölümde Neler Yaşandı? Masterchef Türkiye 65.Bölüm.  Masterchef Son Bölüm. Masterchef 11 Aralık 2019 Masterchef Türkiye'de bu hafta son takım oyununa giriliyor. Artık bireyselliğin ön plana çıktığı yarışmada bu hafta son kez kaptanl..
Devamı >>

23 Aralık Seda Sayan İle Yemekteyiz

Uygar bey 27 yaşında taksi şoförü. Kendine güvenen Uygar bey yemek nasıl yapılır göstermeye geliyorum diyor. Bu masada ki en güzel yemeği yapacağını söylüyor. Eleştirilmekten hoşlanmayan Uygar Bey kimsenin boş yorum yapmasını istemiyor. Evinin salonunda kupalarını sergileyen Uygar Bey bu noktaya ke..
Devamı >>

24 Nisan Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada geçirdiğimiz 4 gün boyunca pek çok olay yaşanırken final günü bizleri neler beklediğini yayın saatinde yazımızdan ulaşabilirsiniz. 4 gün boyunca gelin ve kayınvalideler arası gerginliklerin olduğu yarışmada dün yarışan yarışmacı Büşra Kara ana yemek sunumu nedeniyle çok eleşti..
Devamı >>

Survivor 86. Bölüm Özeti-87.Bölüm Fragmanı

Survivor ünlüler gönüllüler yarışması yeni bölümünde de nefes kesecek anlar yaşatacak. Programın sunuculuğunu yapan Acun Ilıcalı bayram özel yayınının tanıtımını cumartesi günü yapmıştı. Yapılan tanıtımda birbirinden güzel oyunlara ve seyirciyi ekrana kitleyecek yarışmalara tanık olduğumuz programda..
Devamı >>

Survivor 110. Bölüm Özeti-111.Bölüm Fragmanı

Survivor Çeyrek finale doğru hızla ilerlerken dokunulmazlık oyunları yarışmacıların kaderini değiştiriyor. Haftanın her günü yayınlanan Survivor milyonlar tarafından seyrediliyor. Yavaş yavaş finale ilerlerken yarışmacılar iyice stres ve heyecan içindeler. Dün akşam ki konseyde adaya veda eden isim ..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?