21 Nisan Zuhal Topalla Sofrada

21 Nisan Zuhal Topalla Sofrada

Ülkemizde yaşanan korona virüs salgını nedeniyle bir çok dizi ve programın yeni bölüm yayınları geçici bir süreliğine durdurulmuş durumda. Yayını hale devam eden bazı program ve diziler rakiplerine oldukça fark atıyor. Zuhal Topal'la Sofrada programıda bu fark atanlardan bir tanesi olmuş durumda. Zuhal Topal'la Sofrada programı halen Fox Tv ekranlarında izleyicisi ile buluşmakta. Rakiplerinin yayınlara ara vermesinden sonra reytinglerde olumlu sonuç alan yemek yarışması programında bu hafta ciddi düzeyde kendinden emin yarışmacıların olduğunu görmekteyiz. Dün yarışan Arife Dinli ve kayınvalidesi Sinem Dinli rakiplerinden ve Zuhal Topal'dan toplamda 25 puan alarak haftanın ilk yarışmacısı olmuşlardı. Bugünkü yarışmamızdaki gelin ve kayınvalideyi sizlere tanıtıyoruz.

2.Gün Yarışmacıları- Dilek Büke ve Sevgi Büke

Dilek hanım 35 yaşında ve 5 yıllık evli. Bir çocuk sahibi olan Dilek hanım aslen Balıkesirli. Elinin lezzetine güvenen dilek hanım günlerinde yaptığı lezzetli yemeklerle ön plana çıkıyor. Yarışmada iddialı olan yarışmacı büyük ödülün sahibi olacağına son derece emin. Kayınvalide  Sevgi hanım ise gelinine oldukça güveniyor. Rakiplerinin karşısına dünya mutfagı ile çıkmayı hedefleyen ikili oldukça iddialı. Kayınvalide Sevgi hanım gezmeyi kitap okumayı sevdiğini belirtiyor. Sevgi hanımın oğlunun tekstil firmasında çalıştığı sırada Dilek hanımla tanıştığı ve ondan sonra evlilik sürecinin başladığı anlaşılmaktadır. Dilek hanımın eşinin tanışma sürecindeyken  hızlı bir şekilde afrikaya gitmiş olması ile düğün hazırlıklarını hızlandırdıklarını belirten yarışmacı, nişan düğün sürecinin ani olduğunu belirtiyor. Kayınvalidesi ile aynı apartmanda oturan Dilek hanım, kayıvalidesi ile çok iyi anlaşıyor. Bir kız çocuğu sahibi olan Dilek Hanım eşinin işi nedeniyle sürekli yurt dışında dolaştıklarını ve kızınında Bakü'de doğduğunu söylüyor.

Kayınvalide Sevgi hanım çok duygusal olduğunu belirtirken aynı zamanda yemekler yenirken sakin olmak istiyor. Tansiyon hastası olan Sevgi hanım hiçbir şeyin problem olmayacağını sadece tansiyonunun çıkmasından korktuğunu belirtiyor.

MENÜSÜ;

Çorba: Kremalı Tavuklu Kabak Çorbası

Ara sıcak:  Çiğ Börek, Tavuk Midye

Ana yemek: Macar Kebabı

Pilav: Marinara Soslu Arancini, Şehriyeli Pirinç Pilavı

Salata: Gavurdağ Salata

Tatlı: Dondurmalı Cevizli Kadayıf Sarma, Supangle

Her bölümde olduğu gibi bu bölümdede kayınvalideler arasında yine puan tartışmaları yaşandı. Günün yarışmacısı olan Dilek hanımın ara sıcakları geciktirmesi tartışma konusu oldu. Kendi gelini hakkında aynı eleştirilere maruz kalan Sinem hanım Dilek hanım için aynı tutumu gösterdi.

Dilek hanımın İtalyan mutfağından Marinara Soslu Arancini yemeği kayınvalideler tarafından pek bilinmediğinden bazı kaynvalideler Marinara Soslu Arancini'yi beğenmediklerini söylediler. Eleştirilerle ilgili konuşan Dilek hanım bilmedikleri yemekler konusunda nasıl eleştiri yapabildiklerine çok şaşırdı.

 

PUANLAR:

Şükran           : 6
Yeter              : 7
Sinem            : 4
Filiz                : 7
ZUHAL TOPAL:7

Toplam           :31

Menü ve Puan bilgsine yayın saatinde sitemizden ulaşabilirsiniz.

Zuhal Topal’la Sofrada Son zamanlarda televizyon ekranlarında çeşitli yarışma programları vardır. Bunlar yemek, temizlik, gelin - kaynana, saç, makyaj gibi içerikler sunmaktadır.   

Zuhal Topal, geçtiğimiz senelerde Zuhal Topal’la izdivaç isimli program ile bütün Türkiye’nin tanıdığı bir kişi haline gelmiştir. Evlilik programlarının olağanüstü hal esnasında yasaklanması ile bir süre ekranlara ara vermiş ve ekranlardan uzak kalmayı tercih etmiştir. Daha sonra Fox TV ile anlaşma gerçekleştiren Zuhal Topal, 2018 ve 2019 sezonunda Zuhal Topal'la sofrada isimli programı için ekranlara geri dönmüştür.

Zuhal Topal’la Sofrada Program Formatı

Zuhal Topal’la sofrada programı her gün bir ailenin evine konuk olmaktadır. Programa kaynanalar gelinleri ile birlikte katılmaktadır ve gelinler belirledikleri menüyü verilen süre zarfında bitirmektedir. Kaynanalar ve Zuhal Topalmisafir oldukları evin gelinine, yapılan yemeklere göre puan vermektedir. Günün sonunda puanlar toplanmakta ve haftanın sonunda en yüksek puan alan gelin ve kaynana yarışmayı kazanmaktadır. Yarışma hafta içi her gün akşam saat 16.00 ile 19.00 saatleri arasında yayınlanmaktadır.

Program Reytingi ve Eleştiriler

Seyirci tarafından oldukça severek izlenen Zuhal Topal’la sofrada günlük yayınlanan formatta bir programdır. Programda kaynanaların gelinlere vermiş oldukları düşük puanlar ve kaynanaların ev sahipleri ile yaşadıkları olaylar seyirciyi oldukça meraklandırmıştır. Genelde her gün olaylı geçen, kaynanaların yemekleri sürekli eleştirdiği program ilgiyle izlenmekte reytingleri her gün yüksek tutmayı başarmıştır. Bu nedenle programın bir yıllık anlaşmasının uzatılacağı belirtilmiş ve 2019 2020 sezonunda da program TV’de beklenmektedir. Haftanın sonunda gelinlere verilen puanlara göre, toplam puanda en yüksek alan gelin ve kaynana 10.000 liralık büyük ödülün sahibi olmaktadır. Program hakkında Zuhal Topal’ın kaynanalara yeterince uyarıda bulunmadığını bu nedenle çok düşük puanlar verildiğine dair eleştiriler bulunmaktadır. Bu eleştirilerin haklılık payı bulunmakla birlikte daha farklı bir oylama sisteminin getirilmesi beklendiği söylentiler arasında. Daha adaletli şekilde puanları verecekleri ve bu şekilde haftanın birincisi seçecekleri daha iyi bir oylama seyircilerin istekleri arasında olduğu da yine söylentiler arasındadır. Zuhal Topal’la sofrada yapılan araştırmalara göre bu sezon beklentilerin üzerinde ilgi görerek reytinglerde yüksek oranlar alarak bu sezonun en çok izlenen programlarından birisi olmuştur. Gösterilen bölümleri tekrar izlemek için bir gün sonra özeti izleyebilir, Fox TV sitesinde son bölüm izle yazabilir ve buradan takip edebilirsiniz.

 

dilek büke
sofrada
zuhal topal
zuhal topalla sofrada
yemek
fox
sofrada canlı izle
zuhal topalla sofrada canlı izle
21 Nisan
zuhal topal bugünkü bölüm
zuhal topal son bölüm
yemek programı
zuhal topal kaç puan verdi
21 Nisan 2020 02:25:17 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

13 Haziran haftası Zuhal Topal'la Yemekteyiz Esma kimdir? Esma Ateş Nereli ve kaç yaşında?

13 Haziran 2022 13:33:35

Ekranların sevilen yemek yarışması Zuhal Topal'la Yemekteyiz bu hafta da dolu dizgin geliyor. Birbirinden iddialı yarışmacıları ile bu hafta da adında..
Tamamını Oku >>

Damağınız şenlenecek mideniz bayram edecek. Tam kıvamında sütlaç tarifi. Yok böyle tarif!

27 Mayıs 2022 14:46:06

Tam kıvamında sütlaç tarifi ile evinizde lezzetli ve muhteşem bir sütlaç yapmaya hazır mısınız? Bu içeriğimizde tam tarif ve ölçüler ile lezzeli sütla..
Tamamını Oku >>

Sağlıklı Atıştırmalık Meyve Bar Vitamin-Meyve Bar

27 Mayıs 2022 11:31:07

Sağlıklı atıştırmalık seçimlerinde tercih edilen vitamin meyve barları vitamin içeriğinin yanı sıra lezzetli bir tercihtir. Vegan ya da vejetaryen bes..
Tamamını Oku >>