19 Mayıs 2020 Salı İftar Menüsü

19 Mayıs 2020 Salı İftar Menüsü 21 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Bayramı iple çektiğimiz şu günlerde ramazanın 26. iftar menüsünde yine sizleri harika yemekler bekliyor. Artık ramazan ayının bitimine 4 gün kalırken artık hepimizi bayram heyecanı sarmış durumda. Bugünkü iftar menümüzde başlangıcımızı mis gibi kokusuyla üzerindeki kaşarıyla yani domates çorbasıyla yapıyoruz. Ana yemek olarak tercih ettiğimiz yemek köfte mantolu patlıcan kebabı oluyor. Köfte mantolu patlıcan kebabı görenlerin iştahını kabartıcak türden. Ana yemeğimizin yanında ise sade bir mezemiz bize eşlik ediyor. Pilav ve salatadan uzak durduğumuz bu menüde ramazanın son günlerine doğru midelerimizi yormamamız gerektiğini düşündük. Tatlı olarak seçimimizde şerbetli tatlılardan evlerimzde sık sık tükettiğimiz revani tarifini sizler için hazırladık.

Afiyet olsun

Menü İçeriği

Domates Çorbası Çorbalar

4 kişi

20 dk.

25 dk.

Domates çorbası yaz aylarında mevsiminde yapılan domateslerle tam bir sağlık deposudur.İçerisindeki beta karoten, folik asit ve A, C, E vitaminleri bulunduran domatesin sağlıklı bir yemeğe dönüşmüş hali.Yapımı gayet basit ve pratik bir çorbadır.Misafirlerinizi ikram ederken zamanınızı çalmaz.Domates çorbası yaparken di..
Domates Çorbası Nasıl Yapılır?

Köfte Mantolu Patlıcan Kebabı Ana Yemek

6 kişi

25 dk.

40 dk.

Köfte mantolu patlıcan kebabı tarifi. Köfte mantolu patlıcan kebabı nasıl yapılır? Köfte mantolu patlıcan kebabı malzemeleri nelerdir? Köfte mantolu patlıcan kebabı püf noktası nedir? Patlıcan ve köftenin şahane uyumunu bilmeyen yoktur sanırım. Hepimizin favori yemekler listesine girmiştir. Tam bir davet sofralarına la..
Köfte Mantolu Patlıcan Kebabı Nasıl Yapılır?

Girit Ezmesi Mezeler

6 kişi

20 dk.

0 dk.

Girit Ezmesi tarifi. Girit Ezmesi nasıl yapılır? Girit Ezmesi püf noktaları neler? Girit Ezmesi için gereken malzemeler neler? Yıllar önce birebir yerinde tadıma fırsatı bulduğum ve tarifini aldığım girit mezesi girit ezmesini sunumuna kadar orjinal tarife en yakın Türkiye'deki benzer peynirlerle sizlerle paylaşmak ist..
Girit Ezmesi Nasıl Yapılır?

Revani Tatlılar

4 kişi

20 dk.

30 dk.

Kökeni özellikle Osmanlı mutfağına dayanan şerbetli tatlılardan bir tanesidir revani. Yapımı oldukça basit ve her evde rahatlıkla bulunabilecek malzemelerden yapılıyor olması ile sık sık tüketebilirsiniz. Revani gibi şerbetli tatlılarda püf nokta tabi ki de her zamanki gibi şerbetin tatlılık oranıdır. Bu orana dikkat e..
Revani Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?