14 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

14 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

14 Mayıs 2020 - 15:43

Zuhal Topal'la Sofrada programında yepyeni heyecanlı dakikalar bizi bekliyor. Yarışmanın 4. gününde heyecan yine dorukta. Geçirdiğimiz üç gün boyunca kayınvalide ve gelinlerin atışmaları bir tülü bitmek bilmedi. Bu haftanın ilk gün yarışmacısı olan Ayşegül hanımın kayınvalidesi Figen hanım kendi günününün üzerinden iki gün geçmesine rağmen hala diğer yarışmacıları ağır bir şekilde eleştiriyor. Kendi gününde aldığı düşük puanlar yüzünden kayınvalideleri suçlayan Figen hanım, gelininin yaptığı yemekler sonucunda aldığı düşük puanlar yüzünden kayınvalideleri suçluyor. Kısasa kısas politikası güden kayınvalide Figen hanım her geline yemeği beğense bile düşük puan veriyor. Kendisinden sonraki iki yarışmacıda 3 ve 4 puanını kullanan Figen hanımın bugünkü yarışmada kalan en düşük puanı olan 5 puanı kullanması bekleniyor. Yarışma formatı gereği menünün eksiksiz bir şekilde hazır olması durumunda 3 ve üzeri puanlama yapılması gerektiğinden kalan en düşük puanı 5 olan kayınvalide, bir aksilik olması ve menünün yetişmemesi halinde açılacak 1 ve 2 puanınıda kullanabilir. Hergün masasında şov yapıldığını ve bu hafta aynı şovu kendisinin yapacağını söyleyen Figen hanım yarışmayı bu tutumu ile tamamlayacağa benziyor. Haftanın bir diğer dikkat çeken kayınvalidesi ise 3. gün yarışan Şengül hanım olmuştu. Şengül hanımın 2. gün yarışmacısı olan Hanife hanıma verdiği 9 puan  geçirdiğimiz günler boyunca konuşulurken kayınvalideler tarafından oldukça fazla eleştiri aldı. Diğer kayınvalidelerin Şengül hanım için gelinini yaktın sözlerine ilk zamanlar tepki vermeyen kayınvalide Şengül hanım kendi gününden sonra verdiği puana kesin bir şekilde pişman olarak diğer kayınvalideleri haklı çıkardı. Dünkü yayınlanan bölümde yarışmacı Sevgi hanım ve kayınvalidesi Şengül hanımdı.

Menüsünü eksiksiz hazırlayan ve sofrasını kuran yarışmacı Sevgi hanıma gelen puanlar kayınvalidesi Şengül hanımı tatmin etmedi. Yüksek puan verdiği 2. gün yarışmacısının kayınvalidesinden yüksek puan beklentisi olan Şengül hanımın hayalleri suya düştü. Kendisinin 9 puan verdiği yarışmacıdan 6 puan gelmesinin şaşkınlığını yaşayan Şengül hanım bugün yayınlanan fragmandan sonra verdiği puanı yanlışlıkla vermiş gibi konuşmalarının olduğu görülüyor. Çekişmelerin sürdüğü ve puan tartışmalarının bir türlü bitmediği programda artık final gününe sadece bir gün kaldı. Haftanın 4. günü yarışacak olan yarışmacıyı kısaca tanıyalım.

Bir önceki gün puanlama anlarında yaşananlar.

 

Feride Aksoy ve Nezahat Aksoy

Feride hanım 22 yaşında. Kastamonu'lu olan yarışmacı 3 yıllık evli ve bir çocuk annesi. Evlenmeden önce kasiyerlikk yapan Feride hanım şuan aynı işi yapmıyor. Eli maşalı gelin hanımın eşi aşçılık yapıyor. Eşinden aldığı yemek bilgileri ile yarışmaya katılan gelin Feride hanım yarışmada ikinci aşçı akrabası olan isim. Eşi ile ablasının düğününde tanışan yarışmacı, eşinin kendisini gözüne kestirdiğini ve eniştesi sayesinde tanıştıklarını söylüyor. Feride hanım eşinin kendisini ikna edebilmek için her şeyi yaptığını belirtirken adına kitap yazıldığınıda söyledi. Gelininin sözünden çıkmayan Nezahat hanım gelininin el lezzetine güveniyor. Niğde'li olan kayınvalide gelininin isteği üzerine yarışmaya katılmış. Kayınvalide Nezehat hanım gelinini çok seviyor ve gelininden hiç ayrılmıyor. Ayrı evlerde yaşayan ikili sık sık birbirlerine gidiyor. Eşinden aldığı tecrübeli bilgiler ile yarışmaya katılan Feride hanım ise 10 puanı hedefliyor ve büyük ödülü alacağından oldukça emin.

 

MENÜSÜ;

Çorba: Enginar Çorbası

Ara sıcak: Kıymalı Mini Pide, Pazı Sarması, Haydari, Karnabahar Graten

Ana yemek: Kuzu İncik

Pilav: Sebzeli Bulgur Pilavı 

Salata: Mevsim Salatası

Tatlı: Dondurma Eşliğinde Cevizli Burma Tatlı

Feride Hanımın Menüsü Zuhal Topal Tarafından Beğenilmedi. İşte o anlar.

 

Yarışmacı Feride hanım bugün programda bir değişiklik yaparak Ramazan Pidesi'ni kendi hazırlamayı planlıyor.  Menü olarak biraz kalabalık bir menü sunan yarışmacı yemeklerini zar zor yetiştirebildi. Kayınvalidelerin eve gelmesine iki dakika kala sofrasını hazırlamaya başlayan yarışmacı üzerini değiştirmeye fırsat bulamadı ve kayınvalideleri giyinemeden karşılamak zorunda kaldı. Çorbası beğenilmeyen yarışmacı yarışmanın ilk yemeğinden olumsuz yorum alarak başladı.

PUANLAR:

Figen                  :6

Aysel                  :7

Şengül               :5

Gülseren            :4

Zuhal Topal       :7

Toplam               :29

Yarışmacı Feride hanım toplamda 29 puan aldı ve salı günü yarışan yarışmacının gerisinde kalarak elenen isimlerden bir tanesi oldu.

 

 

Bu içerik 1064 kez görüntülendi.

Feride Aksoy menüsü
Feride Aksoy
Feride Aksoy kaç puan aldı?
yemek tarifleri
foks tv
Zuhal Topal'la Sofrada 404. bölüm izle
14 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada
fox tv İzle
fox tv canlı
zuhal topal canlı
Zuhal Topalla Sofrada

Dikkatinizi Çekebilir

A101-28 Mayıs Perşembe Aldın Aldın

A101 28 Mayıs 2020 Aktüel ürünler kataloğu, indirimli fiyatlardan faydalanmak isteyenler tarafından araştırılıyor. A101'de bu hafta da çok sayıda kampanyalı üründe indirim var. En çok dikkatimizi çeken beyaz eşyalar oluyor. 28 Mayıs 2020 aktüel kataloğu bir çok fırsatlarla reyonlarında sizleri bekli..
Devamı >>

06 Ocak Zuhal Topalla Sofrada

Zuhal topalla sofrada yep yeni bir hafta başlıyor. Senenin ilk pazartesi yarışmacısı acaba kim? Bu hafta bizi neler bekliyor? Bir birinden renkli yarışmacıların bulunduğu Zuhal topalla sofrada haftanın ilk yarışmacısı ile başlıyor hazır mısınız? Bu haftanın yarışmacısı kim? Mesleği nedir? Menüsü ned..
Devamı >>

14 Ocak Seda Sayan İle Yemekteyiz

2.Gün Yarışmacısı Esra Tokelli Haftanın ikinci günü yarışacak olan Esra hanım 41 yaşında 1 çocuk annesi yemek yapmayı çok sever elinin lezzetine güveniyor. Ev hanımı olan Esra hanım geçimini sosyal medyadan yemek satarak sağlıyor. Küçük yaştan beri yemek yaptığı için her yemeğe hakim olan yarışmacı..
Devamı >>

Lezzet Düşkünleri 27 Mayıs Çarşamba

Ekranların yeni yüzü olarak ön plana çıkan Lezzet Düşkünlerinde 3.bölüm fragmanı yayınlandı. Bir önceki bölümde yarışan Sibel ve Emre Gedik çiftinin menülerini tam zamanında yetiştirememeleri oldukça şaşkınlık yarattı. Menülerinin yetiştirilemiyecek düzeyde zor olmaması nedeniyle tam bir menü hazırl..
Devamı >>

2 Aralık Seda Sayan İle Yemekteyiz

Esenyurt oturan zümrüt hanım 28 yaşında ev hanımı. Boş vakitlerinde yemek yapmayı çok seven zümrüt hanım elinin lezzetine güveniyor. Eleştirilere açık olan zümrüt hanım gerektiği yerde cevabını vereceğini söylüyor. Cumayı beklemeye gerek yok birini benim diyor. Menüsü; Çorba: yayla çorbası Ara Sıca..
Devamı >>

Gelinim Mutfakta 15 Mayıs

Kanal D ekranlarının sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta 15 Mayıs Cuma haftanın finali bölümü ile ekranlara gelecek. Hafta içi her gün saat 13:45'te yayınlanan ve cuma günleri final bölümünde 5 bilezik ödülü veren yarışma programında bugün yine bir yarışmacı hafta boyunca topladığı en yüksek p..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?