14 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

14 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada programında yepyeni heyecanlı dakikalar bizi bekliyor. Yarışmanın 4. gününde heyecan yine dorukta. Geçirdiğimiz üç gün boyunca kayınvalide ve gelinlerin atışmaları bir tülü bitmek bilmedi. Bu haftanın ilk gün yarışmacısı olan Ayşegül hanımın kayınvalidesi Figen hanım kendi günününün üzerinden iki gün geçmesine rağmen hala diğer yarışmacıları ağır bir şekilde eleştiriyor. Kendi gününde aldığı düşük puanlar yüzünden kayınvalideleri suçlayan Figen hanım, gelininin yaptığı yemekler sonucunda aldığı düşük puanlar yüzünden kayınvalideleri suçluyor. Kısasa kısas politikası güden kayınvalide Figen hanım her geline yemeği beğense bile düşük puan veriyor. Kendisinden sonraki iki yarışmacıda 3 ve 4 puanını kullanan Figen hanımın bugünkü yarışmada kalan en düşük puanı olan 5 puanı kullanması bekleniyor. Yarışma formatı gereği menünün eksiksiz bir şekilde hazır olması durumunda 3 ve üzeri puanlama yapılması gerektiğinden kalan en düşük puanı 5 olan kayınvalide, bir aksilik olması ve menünün yetişmemesi halinde açılacak 1 ve 2 puanınıda kullanabilir. Hergün masasında şov yapıldığını ve bu hafta aynı şovu kendisinin yapacağını söyleyen Figen hanım yarışmayı bu tutumu ile tamamlayacağa benziyor. Haftanın bir diğer dikkat çeken kayınvalidesi ise 3. gün yarışan Şengül hanım olmuştu. Şengül hanımın 2. gün yarışmacısı olan Hanife hanıma verdiği 9 puan  geçirdiğimiz günler boyunca konuşulurken kayınvalideler tarafından oldukça fazla eleştiri aldı. Diğer kayınvalidelerin Şengül hanım için gelinini yaktın sözlerine ilk zamanlar tepki vermeyen kayınvalide Şengül hanım kendi gününden sonra verdiği puana kesin bir şekilde pişman olarak diğer kayınvalideleri haklı çıkardı. Dünkü yayınlanan bölümde yarışmacı Sevgi hanım ve kayınvalidesi Şengül hanımdı.

Menüsünü eksiksiz hazırlayan ve sofrasını kuran yarışmacı Sevgi hanıma gelen puanlar kayınvalidesi Şengül hanımı tatmin etmedi. Yüksek puan verdiği 2. gün yarışmacısının kayınvalidesinden yüksek puan beklentisi olan Şengül hanımın hayalleri suya düştü. Kendisinin 9 puan verdiği yarışmacıdan 6 puan gelmesinin şaşkınlığını yaşayan Şengül hanım bugün yayınlanan fragmandan sonra verdiği puanı yanlışlıkla vermiş gibi konuşmalarının olduğu görülüyor. Çekişmelerin sürdüğü ve puan tartışmalarının bir türlü bitmediği programda artık final gününe sadece bir gün kaldı. Haftanın 4. günü yarışacak olan yarışmacıyı kısaca tanıyalım.

Bir önceki gün puanlama anlarında yaşananlar.

 

Feride Aksoy ve Nezahat Aksoy

Feride hanım 22 yaşında. Kastamonu'lu olan yarışmacı 3 yıllık evli ve bir çocuk annesi. Evlenmeden önce kasiyerlikk yapan Feride hanım şuan aynı işi yapmıyor. Eli maşalı gelin hanımın eşi aşçılık yapıyor. Eşinden aldığı yemek bilgileri ile yarışmaya katılan gelin Feride hanım yarışmada ikinci aşçı akrabası olan isim. Eşi ile ablasının düğününde tanışan yarışmacı, eşinin kendisini gözüne kestirdiğini ve eniştesi sayesinde tanıştıklarını söylüyor. Feride hanım eşinin kendisini ikna edebilmek için her şeyi yaptığını belirtirken adına kitap yazıldığınıda söyledi. Gelininin sözünden çıkmayan Nezahat hanım gelininin el lezzetine güveniyor. Niğde'li olan kayınvalide gelininin isteği üzerine yarışmaya katılmış. Kayınvalide Nezehat hanım gelinini çok seviyor ve gelininden hiç ayrılmıyor. Ayrı evlerde yaşayan ikili sık sık birbirlerine gidiyor. Eşinden aldığı tecrübeli bilgiler ile yarışmaya katılan Feride hanım ise 10 puanı hedefliyor ve büyük ödülü alacağından oldukça emin.

 

MENÜSÜ;

Çorba: Enginar Çorbası

Ara sıcak: Kıymalı Mini Pide, Pazı Sarması, Haydari, Karnabahar Graten

Ana yemek: Kuzu İncik

Pilav: Sebzeli Bulgur Pilavı 

Salata: Mevsim Salatası

Tatlı: Dondurma Eşliğinde Cevizli Burma Tatlı

Feride Hanımın Menüsü Zuhal Topal Tarafından Beğenilmedi. İşte o anlar.

 

Yarışmacı Feride hanım bugün programda bir değişiklik yaparak Ramazan Pidesi'ni kendi hazırlamayı planlıyor.  Menü olarak biraz kalabalık bir menü sunan yarışmacı yemeklerini zar zor yetiştirebildi. Kayınvalidelerin eve gelmesine iki dakika kala sofrasını hazırlamaya başlayan yarışmacı üzerini değiştirmeye fırsat bulamadı ve kayınvalideleri giyinemeden karşılamak zorunda kaldı. Çorbası beğenilmeyen yarışmacı yarışmanın ilk yemeğinden olumsuz yorum alarak başladı.

PUANLAR:

Figen                  :6

Aysel                  :7

Şengül               :5

Gülseren            :4

Zuhal Topal       :7

Toplam               :29

Yarışmacı Feride hanım toplamda 29 puan aldı ve salı günü yarışan yarışmacının gerisinde kalarak elenen isimlerden bir tanesi oldu.

 

 

Feride Aksoy menüsü
Feride Aksoy
Feride Aksoy kaç puan aldı?
yemek tarifleri
foks tv
Zuhal Topal'la Sofrada 404. bölüm izle
14 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada
fox tv İzle
fox tv canlı
zuhal topal canlı
Zuhal Topalla Sofrada
14 Mayıs 2020 15:43:31 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

04 Mart Zuhal Topalla Sofrada

4 Mart 2020 08:57:39

      3.Gün Yarışmacıları Özlem Halıcıoğlu Ve Halide Halıcıoğlu Özlem hanım 32 yaşında 8 yıllık evli ver bir çocuk annesi. Aslen Yugoslav göçmen..
Tamamını Oku >>

29 Mayıs Cuma BİM Aktüel Ürünler

20 Mayıs 2020 00:49:46

29 Mayıs Cuma aktüel kataloğu da yayınlandı. Farklı teknolojik ürünlerde bizleri oldukça güzel fırsatlar bekliyor. Bim yine çocuklar için bir çok u..
Tamamını Oku >>

Zuhal Topal'la Sofrada Çok Konuşulacak Bölüm

4 Mayıs 2020 05:47:05

Ekranların sevilen yemek yarışma programı Zuhal Topal'la Sofrada'nın yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Ülkemizde yaşanan salgın hastalık sonrası pek çok..
Tamamını Oku >>