15 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

15 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada programında final günü. Beş günlük zorlu yarışmada büyük ödülün sahibi bugün yapılacak finalden sonra belli olacak. Çeşitli yarışmacılarla geçirdiğimiz bu hafta son gün yarışmacısını ekranlarda göreceğiz. Yarışmanın kazananının hafta boyu az çok belli olduğu programda son gün yarışmacısının performansı yarışmanın seyrini değiştirebilir. Sofrada programı haftaiçi hergün saat 16:00'da Fox tv ekranlarında seyircisi ile buluşuyor. Ülkemizde yaşanan salgın hastalık sonrası programların ve dizilerin bir çoğu yeni bölümleri ile ekranlarda yerini alamıyor.. Bu durumdan yaşanan boşlukları doldurmak için program yayın akışında değişime gidilmişti. Hafta içi her gün aynı saatte yayınlanan program cuma günleri aynı saatte bütün haftanın özeti niteliğini taşıyan genel bir kolaj videosu yayınlamaya başladı. Final yarışmasının aynı gün 20:30'da yapıldığı programda bugün yine heyecan dolu dakikalar yaşanacak. Yayınlanan fragman sonrası az çok neler olup bittiğini gördüğümüz  son gün yarışmacısının tedirginliği gözlerden kaçmıyor.
İşte yayınlanan o fragman.

Öznur Yumak ve Gülseren Yumak

Öznur hanım 23 yaşında ve iki yıllık evli. Bir çocuk annesi olan Öznur hanım duygusal ve becerikli yapısıyla ön plana çıkıyor. Öznur hanım aslen Boşnak olması ile programda ilkler yaşatıyor. Eşi ile ortak arkadaşı vasıtasıyla tanışan Öznur hanım eşinin teknesinin olduğunu söylüyor. Teknesinin tamirini yaparken üzerinin pis olmasından dolayı ilk başta ilgilenmeyen gelin hanım eşi Batuhan beyi daha sonra temiz bir şekilde gördüğünde kendisini kaptırdığını söylüyor. Bir yaşında bir kız çocuğa sahip olan yarışmacı bugün çok iddialı. Kayınvalidesinin kendisine güvenmediğini söyleyen yarışmacı bunun sebebinin menüyü kendisinin hazırlamasından kaynaklandığını söylüyor. Kayınvalide Gülseren hanım ise temizlik takıntılı olması ile ön plana çıkıyor. Samsun'lu olan kayınvalide 53 yaşında. Tuz bağımlısı olan Gülseren hanım tuzsuz yemek yiyemiyor. Tuzluğunu çantasında gezdiren Gülseren hanım görenleri hayrete düşürüyor. Gelini Öznur hanımında tuz konusunda şikayetçi olduğu kayınvalide gelininin yemeklerini tuzsuz buluyor. Tuzu bir türlü bırakamadığını ve birkaç defa bırakmayı denediğini söyleyen kayınvalide bugün tuz bağımlılığını bırakmayı düşünüyor.  Gelinine elinin ağır olması nedeniyle güvenemeyen kayınvalide diğer yarışmacıların karşısına Boşnak menüsü ile çıkmayı planlıyor. Boşnak menüsü ile oldukça iddialı olan ikili final gününde büyük ödülü alıp gitmeyi planlıyor.

 

MENÜSÜ;

Çorba: Terbiyeli Tavuk Suyu Çorbası

Ara sıcak: Ispanaklı Boşnak Böreği, Kırmızı Köz Biber Salatası

Ana yemek: Boşnak Etli Kuru Fasulye

Pilav: Bulgur Pilavı

Salata: Çoban Salatası

Garnitür: Cacık

Tatlı: Boşnak Tatlısı Dudove

Günün yarışmacısı olan Öznur hanımın yaptığı yemekleri kayınvalidelerin hiç biri beğenmedi. Öznur hanımın yaptığı çorbayı tuzsuz bulan kayınvalideler ana yemeğinide aşırı tuzlu buldu. Gelin hanımın yaptığı kuru fasulyeyi beğenmeyen kayınvalideler kuru et yüzünden is kokusu aldılar. Menüde cacık ve çoban salatası olmasına rağmen salatalık aldırmayı unutan yarışmacı programda büyük bir hata yaptı. Kayınvalidelerin salatalık sebebiyle menüyü eksik değerlendirmesi sonucu 1 ve 2 puanı açmış oldular.

PUANLAR:

Aysel      :4

Nezahat  :2

Şengül    :4

Figen       :10

Zuhal Topal:5

Toplam      :25

Yapılan oylama sonucu Öznur hanım kayınvalidelerden toplamda 20 puan aldı. Zuhal topalın final anında puan vereceği gelin hanımın bugünkü puanlaması oldukça ilginçti. Yarışmacı eksik bir menü olarak kabul edilen menüsü ile aldığı 20 puanın içerisinde puan 2 ve 10 puan var. Kayınvalide Nezahat hanım menüyü eksik bularak 2 puan hakkını kullandı. Bu akşam bir diğer dikkat çeken puan ise birinci gün yarışmacısı Figen hanımın yarışmacı geline 10 puan vermiş olması oldu. 2. gün yarışmacısı Aysel hanımın kazanmaması için 10 puan veren Figen hanım adeta Aysel hanıma yarışma boyunca bilenmiş.

Bu hafta neler yaşandı?

Haftanın birinci gününde yarışmacı Ayşegül hanım ve kayınvalidesi Figen bütün hafta boyunca konuşulan ikili oldu. Yarışmacı Ayşegül hanımın yaptığı yemekleri beğenmeyen kayınvalideler puanlamada düşük puanlar vererek kayınvalide Figen hanımı oldukça gerdiler. Kayınvalide Figen hanım verilen düşük puanlara tepki göstererek gelininin yemeklerinin kötü olmasını bir türlü kabul etmedi.

 

Kendi gününde diğer kayınvalidelerin şov yaptıkları iddiasında bulunan Figen hanım kendisinden sonraki üç gün boyunca sürekli yemekleri beğenmedi ve düşük puanlar vermek için bahaneler aradı. Bütün hafta boyunca konuşulan kayınvalide intikam hırsıyla katıldığı her gün gelinlere kök söktürdü. Her günüolaylı geçen programda haftanın ikinci günü yarışmacı Hanife hanım ve kayınvalidesi Aysel hanım izleyicinin karşısına çıktılar. Hanife hanım menüsünü eksiksiz bir şekilde yerleştirerek kayınvalidelerin puanlamasına sundu. İkinci gün puanlamasında bu hafta nadir görülen puanlama ile karşı karşıya kalan seyirci nadiren çıkan yüksek bir puan görmüş oldu. 3.gün yarışmacısı olan kayınvalide  Şengül hanımın verdiği 9 puana hem kayınvalideler hemde seyirci şaşırdı. Hafta boyu bir diğer eleştirilen isim kayınvalide Şengül hanım oldu. Şengül hanım yüksek puan vermesi sebebiyle sürekli eleştirilirken diğer kayınvalidelerin kendi gelinine zarar verdin sözlerini pek önemsemedi. Haftanın geçen dört gün boyunca en çok puanını alan geline Hanife hanım yapılan puanlamadan oldukça memmun kaldı. Haftanın 3. gününe gelindiğinde ise bu sefer yarışmacı koltuğunda bir önceki gün en yüksek puanı veren kayınvaliden Şengül hanım vardı. Şengül hanım ve gelini Sevgi hanım eksiksiz bir şekilde menüsünü hazırlayarak kayınvalidelerin karşısına çıktılar. Kayınvalide Şengül hanım bir önceki gün verdiği yüksek puanın aynı şekilde kendisine geri dönmesi umuduyla çıktığı yarışmada hayal kırıklığına uğradı. Bir önceki gün 9 puan verdiği kayınvalide Aysel hanımın kendisine 6 puan vermesi üzerine şoka giren kayınvalide Şengül hanım verdiği puandan oldukça pişman olduğunu belirtti.

Pişmanlığını sonraki günlerde dillendiren kayınvalide Şengül hanım gelinini ve diğer yarışmacıları yaktığını kabul etti. Şengül hanım sonraki gün verdiği puanı yanlışlıkla verdiğini ileri sürdü. Bahane olarakta 9 ve 6 yı karıştırdığını iddia eden yarışmacıya kimse inanmadı. Zuhal Topal'la Sofrada son bölümde gelin Feride hanım ve kayınvalidesi Nezahat hanım yarışmacı koltuğundaydı. yarışmanın dördüncü gününde yine enteresan anlar yaşandı. Basit ve kalabalık yemekler içeren bir menü hazırlayan Feride hanım yemeklerini son dakika yetiştirdi. Masasını  son dakikalar içerisinde kuran yarışmacı üzerini değiştirmeye fırsat bulamadan kayınvalideler geldi. Gelin hanımın üzerini değiştirmemesi kayınvalidelerin gözünden kaçmadı. Puan kırmak için bahane arayan kayınvalidelerin ekmeğine yağ süren yarışmacı olumsuz bir başlangıç yapmış oldu. Yarışmanın ilk dakikalarında olay kayınvalide yine yaptı yapacağını. 1.gün yarışmacısı Figen hanım aşırı tuz kullanan final günü yarışmacısı Gülseren hanımın tansiyonunu ölçmeye çalışması diğer kayınvalideler tarafından şov olarak algılandı.

 

Gülseren hanım ölçülen yüksek tansiyonuna rağmen Figen hanımı umursamayarak tuz sevgisinden vazgeçmedi. Gelinin yavaş kaldığı ve kayınvalidenin servise yardım ettiği 4. gün sonunda kayınvalideler puanlarını verdiler. Verilen puanlamalar sonra günün yarışmacısı Feride hanım adeta ateş püskürdü. Kendisine verilen düşük puanları beğenmeyen yarışmacı kaynvalideler ile yoğun bir tartışmaya girdi. Gelinlerin kayınvalideler ile tartışmasının pek sık görülmediği yarışmada puanlama aşamasında en çok dikkat çeken ise ikinci gün yüksek puan veren Şengül hanım oldu. 4. günde en düşük puanını kullanan kayınvalide verdiği 4 puan ile kayınvalideler arasında en düşük puan veren isim oldu. Yarışmada haftanın 4 gününü geçirdikten sonra final gününde yine ekranlarda prgram tarihinde nadir görülen bir yarışmacı olacak. Tuz sevdasından vazgeçmeyen kayınvalide Gülseren hanım tuzluksuz dışarı çıkamıyor. Tuhaf özellikleri bulunan kayınvalide Gülseren hanım yarışma boyunca sürekli gelininin yavaşlığından ve ona güvenemediğinden dert yandı. Yayınlanan fragmanda haklı olduğu görülen kayınvalide final gecesinde zor anlar yaşayacak gibi. Fragmanda özet geçilen bölümde yarışmacının yarışmayı terk etmeye kalkması durumu yaşanırken final bölümü çok hareketli geçeceğe benziyor.

Haftanın 4 günü geride kalırken dört gün boyunca gelinlerin aldığı toplam puanlar:

Ayşegül:20 (Elendi)

Hanife  :33 (Finalist)

Sevgi   :27 (Elendi)

Feride  :29 (Elendi)

Yarışma formatı gereği kayınvalideler kullandıkları puanları bir kez daha kullanamıyorlar. Final gününde kayınvalidelerin kullanma ihtimalinin olduğu puanları sizler için hazırladık.

Figen    :5,7,8,9,10

Aysel    :4,5,8,9,10

Şengül  :4,6,7,8,10

Nezehat:3,7,8,9,10

Yarışmacı olan kayınvalide bugün puan kullanmayacağı için kullanabileceği puanlar yazımızda yer almıyor. Kayınvalidelerin kullanabilecekleri puanlar bu şekilde sıralanırken olası bir durumda yarışmacı eğer menüsünü yetiştiremez ise kullanımı yasak olan 1 ve 2 puanları kullanılabilir hale gelecek.

 

Zuhal Topal'la Sofrada programını canlı ve reklamsız bir şekilde sitemizden izleyebilirsiniz.

Zuhal Topal'la Sofrada Haftanın Finali- Sofrada 405. Bölüm Canlı

zuhal topal'la sofrada haftanın finali
zuhal topal'la sofrada bu hafta kim kazandı
zuhal topal'la sofrada 405.bölüm canlı izle
fox tv canlı
foxtv izle zuhal topal'la sofrada 405.Bölüm
14 Mayıs 2020 23:23:00 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

13 Haziran haftası Zuhal Topal'la Yemekteyiz Esma kimdir? Esma Ateş Nereli ve kaç yaşında?

13 Haziran 2022 13:33:35

Ekranların sevilen yemek yarışması Zuhal Topal'la Yemekteyiz bu hafta da dolu dizgin geliyor. Birbirinden iddialı yarışmacıları ile bu hafta da adında..
Tamamını Oku >>

Damağınız şenlenecek mideniz bayram edecek. Tam kıvamında sütlaç tarifi. Yok böyle tarif!

27 Mayıs 2022 14:46:06

Tam kıvamında sütlaç tarifi ile evinizde lezzetli ve muhteşem bir sütlaç yapmaya hazır mısınız? Bu içeriğimizde tam tarif ve ölçüler ile lezzeli sütla..
Tamamını Oku >>

Sağlıklı Atıştırmalık Meyve Bar Vitamin-Meyve Bar

27 Mayıs 2022 11:31:07

Sağlıklı atıştırmalık seçimlerinde tercih edilen vitamin meyve barları vitamin içeriğinin yanı sıra lezzetli bir tercihtir. Vegan ya da vejetaryen bes..
Tamamını Oku >>