Arda'nın Ramazan Mutfağı 7 Mayıs 2020- Bugün Ne Pişirsem?

Arda'nın Ramazan Mutfağı 7 Mayıs 2020- Bugün Ne Pişirsem? 7 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Arda'nın Ramazan Mutfağı'nda bugün bizleri birbirinden lezzetli yemekler bekliyor. Bir önceki bölümde çorbasız bir menü hazırlayan Arda Türkmen
bugün sizlere harika bir çorba ile başlangıç yapacak. Dünkü bölümde evlerimizde rahatlıkla yapabileceğiniz hemen hemen herkesin bildiği yemeklerden oluşan bir menü sunulmuştu. Dünkü menüde çorba olmaması Arda Türkmen'in program boyunca kendine has özelliğini ortaya koymasından kaynaklanıyor. Ünlü aşçı Arda Türkmen programı boyunca bir gün aralıklarla çorbalı menüler hazırlıyor. Bir önceki bölümde ana yemek olarak patlıcan kebabı yapan Arda yanına muhteşem bir nohutlu pilav yapmıştı. Yapılışı çok basit olan ve malzeme  kalabalığının çok az olduğu patlıcan kebabı çok pratik ve hızlı yapılacak yemekler listesinde şimdiden yerini aldı. Tatlı olarak ise gerek iftardan sonra gerekse sahurda tüketebileceğiniz harika bir tahinli dolama tercihinde bulundu. Tahinli çörek olarakta bilinen bu tarifi dilerseniz, şekersiz olarakta yapıp tahin ve pekmez karışımı ilede tüketmeniz mümkün. Dünkü güzel menüden sonra bugün başlangıç olarak hepimizin severek tüketeceği sarı mercimek çorbası ile menüsüne başlayan Arda Türkmen, ana yemekte ise bizleri iç anadolu yöresine götürüyor. Mantı denince akla ilk gelen yer olan Kayseri'ye özgü yapacacağı yağ mantısı ile bugünde izleyenlerin Ramazan Ayı'nda iştahını kabartacağa benziyor. Tatlı olarak ise Arda Türkmen bugünkü menüsünde ekranlara bir kurabiye tarifiyle çıkıyor. Hurmalı fıstıklı kurabiye tarifi ile menüsünü tamamlayacak olan Arda Türkmen, Ramazan Ayı'nda evimizde oldukça sık bulunan hurma ile yine harika bir tarif hazıladı.
Afiyet olsun.

Arda'nın Ramazan Mutfağı Sarı Mercimek Çorbası Tarifi

Menü İçeriği

Sarı Mercimek Çorbası Çorbalar

6 kişi

15 dk.

20 dk.

Kış günlerinin vazgeçilmez çorbası olan sarı mercimek çorbasını hepimiz çok severiz, ve geneldedışarda lokanta da yeriz. Şimdi size vereceğimiz tarifle yapacağınız sarı mercimek çorbası, lokanta dayeşillerinizden çok daha güzel olacak. Mercimek çorbası hepimizin her halükarda çok sevdiği birçorbadır. Yapacağınız bu mer..
Sarı Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır?

Yağ Mantısı Ana Yemek

5 kişi

45 dk.

15 dk.

Kayseri ilimizin meşhur mantısını hepimiz çok seviyoruz. Hatta yemelere doyamıyoruz. Yine Kayseri ilimizin meşhur lezzetinden olan Yağ mantısı tarifini sizlere sunacağız. Yağ mantısını özel kılan noktası, hamurunun mayalanıyor olması, mayalanması ise kızartırken kocaman olmasını sağlıyor. Tabi bir kaç tane yeseniz doya..
Yağ Mantısı Nasıl Yapılır?

Hurmalı Fıstıklı Kurabiye Tatlılar

6 kişi

15 dk.

30 dk.

Farklı lezzetler arayanlar için Hurmalı fıstıklı kurabiye tarifimizle çay saatlerinize misafir oluyoruz. Hurmalı fıstıklı kurabiye hem sağlık açısından çok faydalı, hem de lezzet olarak harika bir kurabiye... Çay saatlerinizde size eşlik edecek bu enfes kurabiyeyi püf noktalarıyla beraber sizlere sunuyoruz. Biz genel o..
Hurmalı Fıstıklı Kurabiye Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?