24 Nisan 2020 Cuma İftar Menüsü

24 Nisan 2020 Cuma İftar Menüsü 18 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Hepimizin dört gözle beklediği onbir ayın sultanı ramazan sonunda geldi çattı. Gece kalkılan sahurdan sonra uzun süreli açlık ve susuluk olacağından sizler için harika bir ramazan menüsü hazırladık. Birinci günün zor geçtiği herkesin malumu bu sebepten iftarda hem ağır şeylerden uzak hemde besleyici bir menüyü sizler için hazırladık. Başlangıç olarak mercimek çorbası ile herkesin rahatlıkla tüketebileceği bir başlangıç yapıyoruz. Besin değeri oldukça yüksek olan orman kebabı sofralarımızda ana yemek listesinde ve tabi yannda olmazsa olmazımız sade pirinç pilavımız ile beraber. Orman kebabı gibi meşakkatli yemek olunca tabi kolay bir salata tarifi olan çoban salatayıda menümüze ekledik. Bütün bu yemekler yenildikten sonra midenizi fazla yormamanız için tabikide sizi düşünerekten ilk gün için şerbetli tatlılardan sizi uzak tutuyoruz. Yapımı zor bir tatlı olan ama lezzeti muhteşem olan sütlü tatlımız trileçe'yide menümüze ekledik.Şimdiden Hayırlı Ramazanlar. Afiyet olsun

Menü İçeriği

Mercimek Çorbası Çorbalar

4 kişi

15 dk.

20 dk.

Mercimek çorbası tarifi. Mercimek çorbası nasıl yapılır? Mercimek çorbasının püf noktaları neler? Mercimek çorbası için gereken malzemeler neler? Mercimek çorbası çorba tariflerinin arasında en çok tüketilen çorba çeşiti olarak ön plana çıkmaktadır. Gerek evimizde sıklıkla tükettiğimiz gerek ise restaurantlarda sıklık..
Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır?

Orman Kebabı Ana Yemek

4 kişi

30 dk.

90 dk.

Orman kebabı tarifi. Orman kebabı nasıl yapılır? Orman kebabı püf noktaları neler? Orman kebabı için gereken malzemeler neler? Her yörenin kendine özgü kebap çeşitleri vardır. Bu çeşitleri saymakla bitiremeyiz ki bolu yöresine ait tadı dillere destan olan orman kebabımız vardır. Adının neden orman kebabı olduğu hakkın..
Orman Kebabı Nasıl Yapılır?

Sade Pirinç Pilavı Ana Yemek

4 kişi

10 dk.

30 dk.

Sade pirinç pilavı nasıl yapılır ? Sade pirinç pilavı en lezzetli yemek tarifleri, Sade pirinç pilavı pratik tarifi Sade pirinç pilavı yapılışı Sade pirinç pilavı için gerekli malzemeler. Yapımı çok basit olan ama ayarlaması oldukça zor olan bir yemek. Tabikide Sade pirinç pilavından bahsediyoruz. Çok su katıldığında ..
Sade Pirinç Pilavı Nasıl Yapılır?

Çoban Salata Salatalar

6 kişi

20 dk.

0 dk.

Çoban salata tarifi. Çoban salatasının malzemeleri nelerdir? Evet hepimizin bildiği bir salata tarifi ile geldim sizlere. Her akşam sofralarımızın olmazsa olmazıdır kendisi. Peki hiç düşündünüz mü adı neden çoban salatası? Nereden geliyor bu isim diye? Adından da anlaşılacağı üzere bir çobanın heybesinde rahatlıkla bul..
Çoban Salata Nasıl Yapılır?

Trileçe Tatlılar

4 kişi

30 dk.

45 dk.

Son zamanların revaçta tatlısı trileçe. Normal şerbetli tatlılardan farklı tarafı trileçenin şerbetini hazırlarken su yerine süt kullanılıyor olması. Trileçe ismini İspanyol kökenden almaktadır üç sütlü anlamına gelen trileçe orjinalinde içerisinde üç çeşit süt bulundurmaktadır. Bunlar inek, keçi ve manda sütleridir. L..
Trileçe Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?